מתי כדאי להשתמש בפונטים של כתב יד

תוכן עניינים

ישנם פונטים רבים המעוצבים בצורה הדומה יותר למאפיינים של פונט כתב יד. כמובן שבניגוד לכתב יד בפונטים אלו כל אות החוזרת על עצמה היא העתק מדויק של הקודמת, ללא שום שוני כפי שאנו רואים בכתב יד אמתי. אך עדיין פונטים אלו מבטאים במידה מסוימת מאפיינים של כתב יד. פונטים אלו מעניקים חוויה ומסרים שונים מאשר פונטים רגילים, והם לא ברירת המחדל שלנו בעת עיצוב טקסט. אך מתי כן כדאי לנו להשתמש בהם? לפני שנמהר להשתמש בהם כדאי שנשאל את עצמינו היכן הם יוצגו ועבור מי הם מיועדים. ישנם מקרים שכדאי, וישנם מקרים שכדאי לברוח מהם. 

שימוש עבור יצירת זהות למותג

פונט בסגנון כתב יד יכול להתאים מאוד ליצירת זהות, כפי שאנו עושים בלוגו. כמובן לא בכל מקרה של עיצוב לוגו, אך ישנם מקרים בהם זה יכול לשרת את המטרה. אם אתם רוצים לעצב לוגו לאיזה תאגיד, כנראה שזה לא יהיה הרעיון הטוב ביותר. פונט של כתב יד יכול להתאים יותר לעסקים שבהם ישנו קשר אישי עם הלקוח, או תחום עיסוק הקשור לילדים. כתב יד יכול להתאים גם לעסקים הרוצים להביע תכונות של יצירתיות, כמו למשל מעצב אופנה או צלם. 

שימוש במדיה חברתית 

בעוד באופן כללי שימוש בפונט של כתב יד הוא נדיר יחסית, דווקא במדיה החברתית הוא טרנד מוצלח. פונט של כתב יד יכול להתאים על מנת ליצור זהות ולעורר רגש ולכן אין זה מפליא שהוא מצליח במדיה זו. הרשתות החברתיות עובדות בגלילת המסך וכל פרסום רוצה למשוך את תשומת הלב, כך שפונט בכתב יד יכול להשיג את המטרה. אנו רואים אותו בכל מיני משפטי מוטיבציה, ממים בעלי אופי סרקסטי ומודעות פרסומות תדמיתיות הממוקדות סביב מילה אחת. 

שימוש במדיה המודפסת 

שימוש בכתב יד יכול להתאים למדיה המודפסת, בעיקר על הדגש הפרסומי ולא בתור קטעי קריאה ארוכים. מבחינה טכנית קל לנו יותר להשתמש בפונט בכתב יד במדיה המודפסת מכיוון שאין לנו את הבעיות הטכניות שהוא אינו מתאים לגדלי מסך מסוימים. במדיה מודפסת הוא מגיע בגודל קבוע וידוע מראש. אם החלטתם לשלב פונטים בכתב יד בעיצוב של פוסטר, התייחסו עליו כמו לכל אלמנט עיצובי אחר צריך להתאם וליצור איזון. לא מומלץ להשתמש אך ורק בפונט בכתב יד, זה עשוי להיות יותר מידי. לכן כדאי לשלב אותו עם פונטים מתאימים, כמו למשל פונטים מסוג סריף המאפשרים לקבל מראה כללי נקי. היתרון המרכזי של פונטים בכתב יד הוא האמירה האישית שיש בהם. כאילו משהו שנכתב באופן אישי עבור מי שקורא אותם. 

מאמרים נוספים בנושא

קבלו מידע נוסף

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.